Шановні абоненти! Будь ласка, передавайте показники лічильників з 1 по 5 число кожного місяця
У разі виявлення запаху газу дзвоніть 104
З січня змінюються правила оплати за газ

З січня змінюються правила оплати за газ

З січня 2020 року для побутових клієнтів ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» змінюються правила оплати за газ – окремо необхідно буде платити за сам газ, окремо - за його доставку (розподіл).

Відповідні зміни будуть відображені в рахунку. З січня він розділиться на дві частини. У першій буде сума за сам газ, який спожив клієнт протягом місяця. За цей ресурс потрібно буде перераховувати кошти Газопостачальній компанії «Нафтогаз Україна». Термін оплати: протягом 5-ти днів з моменту отримання рахунку.

У другій частині розрахункового листа відображатиметься сума за доставку (розподіл) газу. За цю послугу клієнти сплачуватимуть ВАТ «Кіровоградгаз». Термін оплати: до 20-го числа поточного місяця за поточний місяць.

Реквізити Газопостачальної компанії «Нафтогаз України» та ВАТ «Кіровоградгаз» різні, вони також будуть вказані в рахунку.

Звертаємо увагу, що у клієнтів є можливість сплатити за розподіл газу наперед. Оплата за квартал, за півроку чи рік може допомогти зекономити кошти для тих, хто споживає відносно невеликі обсяги газу. Так клієнти зможуть скоротити витрати на банківську комісію, оскільки у деяких випадках вона може бути вищою за сам щомісячний платіж. 

Для оплати за доставку газу наперед, потрібно правильно порахувати розмір щомісячного платежу, він відрізнятиметься в першій та другій половині року.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) зафіксувала наступну формулу розрахунку за доставку (розподіл) газу: об'єм спожитого газу за минулий газовий рік* поділений на 12 місяців та помножений на тариф розподілу .

Об'єм спожитого газу за минулий газовий рік для кожного клієнта індивідуальний, його можна буде знайти в розрахунковому листі за січень. Фактично, це різниця між показниками лічильника за 01.10.2018р. та за 30.09.2019р.

Тариф на розподіл з 1.01.2020 до 30.06.2020 складе 1,02 грн (з ПДВ)

                                з 1.07.2020 до 31.12.2020 складе 1,14 грн (з ПДВ).

*Газовий рік – період з 1.10.2018р. до 30.09.2019р.