Карантин не скасовує плату за газ

Новини 15 квітня 2020

В період пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 шириться чимало неправдивої інформації, в тому числі й про газ. Ми підготували відповіді на найпоширеніші запитання щодо послуг з газопостачання під час карантину.

1. Чи потрібно платити за газ в період карантину?

Платити потрібно. Жоден законодавчий акт не дає права не платити за газ. Навіть у європейських країнах, таких як Італія чи Німеччина на період карантину влада не скасовує обов’язок платити за спожиті комунальні послуги.

Проте в Україні на період карантину забороняється нарахування та стягнення штрафів та пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги. Це прописано в Законі України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)». 

Та ми все ж радимо дотримуватися платіжної дисципліни, бо карантин закінчиться, а борг на рахунку нікуди не зникне.

2. Що буде, якщо є борг за газ?

Поки триває карантин заборонено відключати газ у разі наявності боргу. Та якщо борг все ж утворися, ми радимо не зволікати та звернутися до контакт-центру Газопостачальної компанії «Нафтогаз України» для того, щоб домовитися про його реструктуризацію. Для цього не потрібно виходити з дому. Спеціалісти компанії допоможуть оформити все дистанційно.

3. Коли потрібно платити за газ?

Сервіси компанії дозволяють платити за газ одразу після передачі показників лічильника (з 1 по 5 число кожного місяця). В цей час клієнт бачить розрахунковий стан рахунку в особистому кабінеті my.gas.ua та у чат-боті. Розрахунковий стан рахунку формується на основі показників лічильника, що передав клієнт. Проте в середині місяця, після підтвердження переданих показників лічильника облгазом, в онлайн-сервісах відображається фактичний стан рахунку – та сума, яку потрібно сплатити за спожитий газ. Якщо передані показники лічильника облгаз підтвердив, то фактичний стан рахунку буде дорівнювати розрахунковому. Тож клієнти мають вибір: платити за розрахунковими чи фактичними нарахуваннями.

4. Як можна заплатити за газ під час карантину?

У цей період точно не варто ходити до банків чи на пошту. Під час карантину краще потурбуватися про своє здоров’я та здоров’я своїх рідних і заплатити за газ онлайн.

Для цього можна вибрати один з наступних онлайн-сервісів:

  • Особистий кабінет my.gas.ua
  • Чат-бот у Viber та Telegram
  • Безкоштовний онлайн-банкінг (Monobank)
  • Платіжні системи EasyPay та Portmone

5. Якщо потрібна допомога з онлайн-сервісами?

Звертайтеся до нашого контакт-центру за телефоном 0800-215-515. Спеціалісти максимально швидко нададуть відповіді в робочі дні з 08:00 до 19:00, в суботу - з 09:00 до 19:00. Звернутися до контакт-центру можуть усі охочі – навіть клієнти, які тільки опановують оплату через Інтернет. Також проконсультуватися можуть клієнти компанії, які вирішили допомогти заплатити за газ літнім батькам чи іншим рідним.

Якщо є ще питання щодо газопостачання, їх завжди можна поставити спеціалістам контакт-центру Газопостачальної компанії «Нафтогаз України».

Поділитися в соцмережах:

Актуально

Робота ринку 27 травня 2020

Чим займаються газзбути та облгази?

На газовому ринку є два типи компаній, які працюють напряму із споживачами, – газзбути та облгази. Контролює їх роботу Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Робота ринку 14 травня 2020

Коли потрібно платити за газ?

Сьогодні побутові споживачі газу платять за ресурс після його використання. Ціна на газ, яку газопостачальні компанії отримують у НАК «Нафтогаз України», стає відома тільки наприкінці місяця споживання. Так передбачено урядовою постановою, яка регламентує порядок визначення ціни на газ для населення в період дії ПСО (постачання газу населенню на спеціальних умовах). Тож Нафтогаз спочатку відпускає газ газопостачальним компаніям для потреб населення, а вже потім дізнається, скільки цей газ коштуватиме. Згодом, у клієнтів газопостачальних компаній можуть з'явитися й інші варіанти оплати: передплата, оплата рівними частинами впродовж року тощо. Але це буде тільки після того, як закінчиться ринкове регулювання – режим ПСО.

Letter

Viber

Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Viber на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Viber вже встановлено.

Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у Public Accounts з мобільного

Telegram

Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Telegram на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Telegram вже встановлено.

Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у аккаунті у Telegram з мобільного