Карантин не скасовує плату за газ

Новини 15 квітня 2020

В період пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 шириться чимало неправдивої інформації, в тому числі й про газ. Ми підготували відповіді на найпоширеніші запитання щодо послуг з газопостачання під час карантину.

1. Чи потрібно платити за газ в період карантину?

Платити потрібно. Жоден законодавчий акт не дає права не платити за газ. Навіть у європейських країнах, таких як Італія чи Німеччина на період карантину влада не скасовує обов’язок платити за спожиті комунальні послуги.

Проте в Україні на період карантину забороняється нарахування та стягнення штрафів та пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги. Це прописано в Законі України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)». 

Та ми все ж радимо дотримуватися платіжної дисципліни, бо карантин закінчиться, а борг на рахунку нікуди не зникне.

2. Що буде, якщо є борг за газ?

Поки триває карантин заборонено відключати газ у разі наявності боргу. Та якщо борг все ж утворися, ми радимо не зволікати та звернутися до контакт-центру Газопостачальної компанії «Нафтогаз України» для того, щоб домовитися про його реструктуризацію. Для цього не потрібно виходити з дому. Спеціалісти компанії допоможуть оформити все дистанційно.

3. Коли потрібно платити за газ?

Сервіси компанії дозволяють платити за газ одразу після передачі показників лічильника (з 1 по 5 число кожного місяця). В цей час клієнт бачить розрахунковий стан рахунку в особистому кабінеті my.gas.ua та у чат-боті. Розрахунковий стан рахунку формується на основі показників лічильника, що передав клієнт. Проте в середині місяця, після підтвердження переданих показників лічильника облгазом, в онлайн-сервісах відображається фактичний стан рахунку – та сума, яку потрібно сплатити за спожитий газ. Якщо передані показники лічильника облгаз підтвердив, то фактичний стан рахунку буде дорівнювати розрахунковому. Тож клієнти мають вибір: платити за розрахунковими чи фактичними нарахуваннями.

4. Як можна заплатити за газ під час карантину?

У цей період точно не варто ходити до банків чи на пошту. Під час карантину краще потурбуватися про своє здоров’я та здоров’я своїх рідних і заплатити за газ онлайн.

Для цього можна вибрати один з наступних онлайн-сервісів:

 • Особистий кабінет my.gas.ua
 • Чат-бот у Viber та Telegram
 • Безкоштовний онлайн-банкінг (Monobank)
 • Платіжні системи EasyPay та Portmone

5. Якщо потрібна допомога з онлайн-сервісами?

Звертайтеся до нашого контакт-центру за телефоном 0800-215-515. Спеціалісти максимально швидко нададуть відповіді в робочі дні з 08:00 до 19:00, в суботу - з 09:00 до 19:00. Звернутися до контакт-центру можуть усі охочі – навіть клієнти, які тільки опановують оплату через Інтернет. Також проконсультуватися можуть клієнти компанії, які вирішили допомогти заплатити за газ літнім батькам чи іншим рідним.

Якщо є ще питання щодо газопостачання, їх завжди можна поставити спеціалістам контакт-центру Газопостачальної компанії «Нафтогаз України».

Поділитися в соцмережах:

Актуально

Закрити

  Закрити

  Letter

  Закрити

  Viber

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Viber на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Viber вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у Public Accounts з мобільного

  Telegram

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Telegram на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Telegram вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у аккаунті у Telegram з мобільного