Карантин не скасовує плату за газ
В період пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 шириться чимало неправдивої інформації, в тому числі й про газ. Ми підготували відповіді на найпоширеніші запитання щодо послуг з газопостачання під час карантину.
1. Чи потрібно платити за газ в період карантину?
Платити потрібно. Жоден законодавчий акт не дає права не платити за газ. Навіть у європейських країнах, таких як Італія чи Німеччина на період карантину влада не скасовує обов’язок платити за спожиті комунальні послуги.
Проте в Україні на період карантину забороняється нарахування та стягнення штрафів та пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги. Це прописано в Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Та ми все ж радимо дотримуватися платіжної дисципліни, бо карантин закінчиться, а борг на рахунку нікуди не зникне.
2. Що буде, якщо є борг за газ?
Поки триває карантин заборонено відключати газ у разі наявності боргу. Та якщо борг все ж утворися, ми радимо не зволікати та звернутися до контакт-центру Газопостачальної компанії «Нафтогаз України» для того, щоб домовитися про його реструктуризацію. Для цього не потрібно виходити з дому. Спеціалісти компанії допоможуть оформити все дистанційно.
3. Коли потрібно платити за газ?
Сервіси компанії дозволяють платити за газ одразу після передачі показників лічильника (з 1 по 5 число кожного місяця). В цей час клієнт бачить розрахунковий стан рахунку в особистому кабінеті my.gas.ua та у чат-боті. Розрахунковий стан рахунку формується на основі показників лічильника, що передав клієнт. Проте в середині місяця, після підтвердження переданих показників лічильника облгазом, в онлайн-сервісах відображається фактичний стан рахунку – та сума, яку потрібно сплатити за спожитий газ. Якщо передані показники лічильника облгаз підтвердив, то фактичний стан рахунку буде дорівнювати розрахунковому. Тож клієнти мають вибір: платити за розрахунковими чи фактичними нарахуваннями.
4. Як можна заплатити за газ під час карантину?
У цей період точно не варто ходити до банків чи на пошту. Під час карантину краще потурбуватися про своє здоров’я та здоров’я своїх рідних і заплатити за газ онлайн.
Для цього можна вибрати один з наступних онлайн-сервісів:
- Особистий кабінет my.gas.ua
- Чат-бот у Viber та Telegram
- Безкоштовний онлайн-банкінг (Monobank)
- Платіжні системи EasyPay та Portmone
5. Якщо потрібна допомога з онлайн-сервісами?
Звертайтеся до нашого контакт-центру за телефоном 0800-215-515. Спеціалісти максимально швидко нададуть відповіді в робочі дні з 08:00 до 19:00, в суботу - з 09:00 до 19:00. Звернутися до контакт-центру можуть усі охочі – навіть клієнти, які тільки опановують оплату через Інтернет. Також проконсультуватися можуть клієнти компанії, які вирішили допомогти заплатити за газ літнім батькам чи іншим рідним.
Якщо є ще питання щодо газопостачання, їх завжди можна поставити спеціалістам контакт-центру Газопостачальної компанії «Нафтогаз України».