Міфи і правда про «Газовий запас» від Нафтогазу

Новини 17 вересня 2019

Вже майже місяць в багатьох регіонах України газопостачальні компанії пропонують продукт «Газовий запас» - люди можуть придбати газ за більш низькими літніми цінами, а використовувати його вже в опалювальний сезон. Попит на цю пропозицію, що діє в рамках акції «Твоя Енергонезалежність», зростає і все частіше виникають питання щодо деталей процедури її оформлення. Не всі розуміють, хто саме продає газ по передплаті, в чому переваги цієї акції, як саме клієнти можуть скористатися пропозицією. Ми підготували відповіді на найбільш поширені запитання про «Газовий запас». 

Що таке Газовий Запас?

Пропозиція «Газовий запас» почала діяти з 20 серпня 2019 року. Її суть полягає у тому, що людина може придбати об’єм газу в межах 25 тис кубометрів до початку опалювального сезону за фіксованою ціною, яка складає 5 995,53 грн за тис куб.м природного газу з ПДВ. Вказана ціна, не включає витрати на транспортування і розподіл природного газу. Ця ціна вища, ніж, наприклад, у серпні (ціна ГПК «Нафтогаз України» без транспортування та розподілу – 6 грн за куб.м.) та вересні (ціна ГПК «Нафтогаз України» без транспортування та розподілу – 5,8 грн за куб.м.) поточного року. Але для порівняння: минулого сезону середня ціна з листопада по квітень склала 7670 грн за тис куб.м з ПДВ без урахування вартості розподілу та транспортування. Загалом при передплаті «Газового запасу» людина зможе зекономити до 25% витрат на газ взимку.

Правила використання Газового Запасу

Для купівлі «Газового запасу» клієнт підписує з газопостачальною компанією Додаткову угоду до основного договору постачання. У документі зазначається, що використати газ можна в період з 1 жовтня 2019 по 31 березня 2020 року, якщо поточна ціна газу (ціна за ПСО*) буде вища, ніж та, за якою клієнт придбав «Газовий запас». Якщо ж в якийсь з місяців опалювального сезону ціна кубометру газу в рамках ПСО буде нижчою, аніж ціна кубометру газу в рамках «Газового запасу», то «Газовий запас» в цей місяць не буде використовуватися та залишиться на балансі клієнта для використання в майбутні періоди.

Як саме будуть платити за газ власники «Газового запасу»?

Важливо розуміти, що клієнт сплачує тільки за використаний газ. Мова не йде про подвійну оплату за спожитий ресурс. Як це працює давайте розглянемо на прикладі: якщо в листопаді ціна на газ за ПСО буде нижчою від ціни «Газового запасу», то клієнт оплатить рахунок з ціною за ПСО. Натомість, якщо в грудні ціна на газ в рамках ПСО буде вищою, ніж ціна «Газового запасу», то клієнт скористається передплаченим газом. Коли завершиться акція, то газопостачальна компанія проведе звірку залишків газу на балансі клієнта. Якщо «Газовий запас» не буде використаний в повній мірі до кінця акційного періоду, газопостачальна компанія поверне гроші за невикористаний об’єм передплаченого газу. Або ці кошти будуть використані в рахунок майбутніх платежів. 

«Газовий запас» - це інструмент захисту інтересів споживача. Адже, придбавши «Газовий запас», клієнт отримує можливість заплатити за газ за найнижчою з існуючих в зимовий період цін. 

Хто надає газ для «Газового запасу»?

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» - це частина Групи Нафтогаз. ГПК «Нафтогаз України» займається роздрібною торгівлею газу і постачає його, зокрема, побутовим споживачам. Газ для забезпечення зазначеної групи клієнтів надходить безпосередньо від НАК «Нафтогаз України», яка за законом є гарантованим постачальником газу для потреб населення. В рамках пропозиції «Газовий запас» НАК «Нафтогаз України» також гарантує поставку зарезервованих об’ємів палива після повної оплати запасу та отримання відповідних реєстрів від газопостачальних компаній. Придбаний резерв газу буде відображено в особистому кабінеті клієнта на сайті Укртрансгазу з 30 вересня поточного року.

До речі, так само, як ГПК «Нафтогаз України», газ від Нафтогазу у рамках акції отримують й інші регіональні газопостачальні компанії.

Чому Нафтогаз запустив «Газовий запас»?

Ідея «Газового запасу» у Групи Нафтогаз з’явилася в процесі реформування ринку газу для того, щоб дати людям можливість застрахувати себе від коливань цін на газ взимку. Передплата комунальних послуг, зокрема й газу, для світу не нова. Газові депозити діють в США та Канаді. Але в українському варіанті ця послуга направлена в першу чергу на побудову взаємної довіри з клієнтом та надання йому вигідних умов співпраці в період переходу до вільного газового ринку.

*Ціна за ПСО – регульована ціна газу, яка розраховується щомісяця Нафтогазом у відповідності до постанови Кабміну №485. Нафтогаз для визначення ціни газу за ПСО аналізує 4 показники – ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року. Далі компанія обирає найнижчу з них.

Поділитися в соцмережах:

Актуально

Закрити

  Закрити

  Letter

  Закрити

  Viber

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Viber на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Viber вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у Public Accounts з мобільного

  Telegram

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Telegram на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Telegram вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у аккаунті у Telegram з мобільного