ГК «Нафтогаз України» очолила рейтинг газопостачальних компаній в Україні

Новини 23 липня 2021

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» (далі ― ГК «Нафтогаз України») стала лідером рейтингу постачальників газу в Україні. Рейтинг розроблений експертами аналітичного центру DiXi Group у рамках проєкту USAID «Прозорість Енергетичного Сектору» і є регулярним аналітичним продуктом, спрямованим на розвиток роздрібного ринку газу та активізації конкуренції. Перший випуск рейтингу є пілотним. Надалі оцінка постачальників буде здійснюватися щопівроку. Оцінювання здійснювалося у вибірці 50 найбільших компаній (за обсягом постачання газу) на основі моніторингу їхніх офіційних веб-сайтів, а також даних НКРЕКП.

Серед 50 провідних газопостачальних компаній в Україні ГК «Нафтогаз України» зайняла перше місце, набравши майже удвічі більше за середній бал рейтингу. Компанія отримала від експертів 0,435 балів з 1 максимально можливого загального рейтингового балу.

Оцінювання постачальників відбувалося за чотирма категоріями індикаторів, які відображають різні аспекти роботи компаній:

 1. Онлайн-сервіси ― якість надання споживачам сучасних послуг, що полегшують і роблять їхню взаємодію з постачальником більш швидкою, якісною і комфортною;
 2. Комерційні пропозиції ― рівень клієнтоорієнтованості та гнучкості постачальників при визначенні цін на газ, надання інших супутніх послуг, які створюють вищу цінність та задовольняють потреби споживачів;
 3. Інформування споживачів ― якість та повнота надання постачальником інформації, важливої для прийняття рішень, забезпечення поінформованості споживачів про свої права та формування більш зрілої й активної ринкової поведінки;
 4. Прозорість та ділова активність ― розкриття постачальником своєї фінансової та нефінансової звітності, рівень комерційної активності, що непрямо свідчать про його надійність.

Найвищий бал ГК «Нафтогаз України» отримала у категорії «Інформування споживачів» ― 0,667. За онлайн-сервіси компанія має 0,471 рейтинговий бал. У категоріях «Комерційні пропозиції» та «Прозорість та ділова активність» Газопостачальна компанія набрала 0,333 та 0,365 відповідно. Зазначимо, що середній рейтинг постачальників у категорії «Прозорість та ділова активність» мав від’ємне значення ― 0,015 зі знаком «мінус». Так, на момент проведення оцінки 19 із 50-ти постачальників (38%) не опублікували свою фінансову звітність за 2020 рік, а 27 постачальників відмовилися розкривати дані про кількість своїх побутових та непобутових споживачів, визначивши цю інформацію конфіденційною.

Рейтинг від DiXi Group покликаний допомогти клієнтам з вибором кращого постачальника, скоротити витрати часу і коштів, а також ризики при прийнятті рішення та в процесі подальшого отримання послуг.

Довідково:

Рейтинг постачальників є регулярним аналітичним продуктом, спрямованим на розвиток роздрібного ринку газу через активізацію конкуренції та посилення споживачів. Цей випуск є пілотним виданням рейтингу. Оцінка буде здійснюватися щопівроку.

Рейтинг вибудовується на основі розрахунку загального рейтингового балу компаній, а також балів за 4-ма категоріями рейтингу і передбачає оцінювання вибірки з 50-ти найбільших постачальників газу за 21-м індикатором. Оцінювання компаній проведене протягом 1-18 червня 2021 року, тоді як вибірка сформована на основі даних НКРЕКП за 2020 рік.

Рейтинг, головним чином, спрямований на дві цільові аудиторії – постачальників та споживачів. Споживач отримує доступ до оцінки онлайн сервісів, комерційних пропозицій, прозорості та ділової активності провідних газопостачальних компаній. Рейтинг покликаний допомогти споживачам раціоналізувати вибір кращого постачальника, скорочуючи витрати часу і коштів, а також ризики при прийнятті рішення та в процесі подальшого отримання послуг. Регулярне оновлення рейтингу спрямоване на формування здорового конкурентного середовища серед постачальників.

Більше інформації: https://dixigroup.org/analytic/rejting-postachalnikiv-gazu-2021-pilotnij-vipusk

Поділитися в соцмережах:

Актуально

Закрити

  Закрити

  Letter

  Закрити

  Viber

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Viber на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Viber вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у Public Accounts з мобільного

  Telegram

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Telegram на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Telegram вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у аккаунті у Telegram з мобільного