ГК «Нафтогаз України» очолила рейтинг газопостачальних компаній в Україні

Новини 23 липня 2021

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» (далі ― ГК «Нафтогаз України») стала лідером рейтингу постачальників газу в Україні. Рейтинг розроблений експертами аналітичного центру DiXi Group у рамках проєкту USAID «Прозорість Енергетичного Сектору» і є регулярним аналітичним продуктом, спрямованим на розвиток роздрібного ринку газу та активізації конкуренції. Перший випуск рейтингу є пілотним. Надалі оцінка постачальників буде здійснюватися щопівроку. Оцінювання здійснювалося у вибірці 50 найбільших компаній (за обсягом постачання газу) на основі моніторингу їхніх офіційних веб-сайтів, а також даних НКРЕКП.

Серед 50 провідних газопостачальних компаній в Україні ГК «Нафтогаз України» зайняла перше місце, набравши майже удвічі більше за середній бал рейтингу. Компанія отримала від експертів 0,435 балів з 1 максимально можливого загального рейтингового балу.

Оцінювання постачальників відбувалося за чотирма категоріями індикаторів, які відображають різні аспекти роботи компаній:

 1. Онлайн-сервіси ― якість надання споживачам сучасних послуг, що полегшують і роблять їхню взаємодію з постачальником більш швидкою, якісною і комфортною;
 2. Комерційні пропозиції ― рівень клієнтоорієнтованості та гнучкості постачальників при визначенні цін на газ, надання інших супутніх послуг, які створюють вищу цінність та задовольняють потреби споживачів;
 3. Інформування споживачів ― якість та повнота надання постачальником інформації, важливої для прийняття рішень, забезпечення поінформованості споживачів про свої права та формування більш зрілої й активної ринкової поведінки;
 4. Прозорість та ділова активність ― розкриття постачальником своєї фінансової та нефінансової звітності, рівень комерційної активності, що непрямо свідчать про його надійність.

Найвищий бал ГК «Нафтогаз України» отримала у категорії «Інформування споживачів» ― 0,667. За онлайн-сервіси компанія має 0,471 рейтинговий бал. У категоріях «Комерційні пропозиції» та «Прозорість та ділова активність» Газопостачальна компанія набрала 0,333 та 0,365 відповідно. Зазначимо, що середній рейтинг постачальників у категорії «Прозорість та ділова активність» мав від’ємне значення ― 0,015 зі знаком «мінус». Так, на момент проведення оцінки 19 із 50-ти постачальників (38%) не опублікували свою фінансову звітність за 2020 рік, а 27 постачальників відмовилися розкривати дані про кількість своїх побутових та непобутових споживачів, визначивши цю інформацію конфіденційною.

Рейтинг від DiXi Group покликаний допомогти клієнтам з вибором кращого постачальника, скоротити витрати часу і коштів, а також ризики при прийнятті рішення та в процесі подальшого отримання послуг.

Довідково:

Рейтинг постачальників є регулярним аналітичним продуктом, спрямованим на розвиток роздрібного ринку газу через активізацію конкуренції та посилення споживачів. Цей випуск є пілотним виданням рейтингу. Оцінка буде здійснюватися щопівроку.

Рейтинг вибудовується на основі розрахунку загального рейтингового балу компаній, а також балів за 4-ма категоріями рейтингу і передбачає оцінювання вибірки з 50-ти найбільших постачальників газу за 21-м індикатором. Оцінювання компаній проведене протягом 1-18 червня 2021 року, тоді як вибірка сформована на основі даних НКРЕКП за 2020 рік.

Рейтинг, головним чином, спрямований на дві цільові аудиторії – постачальників та споживачів. Споживач отримує доступ до оцінки онлайн сервісів, комерційних пропозицій, прозорості та ділової активності провідних газопостачальних компаній. Рейтинг покликаний допомогти споживачам раціоналізувати вибір кращого постачальника, скорочуючи витрати часу і коштів, а також ризики при прийнятті рішення та в процесі подальшого отримання послуг. Регулярне оновлення рейтингу спрямоване на формування здорового конкурентного середовища серед постачальників.

Більше інформації: https://dixigroup.org/analytic/rejting-postachalnikiv-gazu-2021-pilotnij-vipusk

Поділитися в соцмережах:

Актуально

Новини 23 січня 2023

Абоненти Харківгазу та Дніпрогазу переходять на сервіси ГК «Нафтогаз України»

У зв’язку з переходом АТ «Харківгаз» та АТ «Дніпрогаз» до групи НАК «Нафтогаз України» сервіси обліку та оплати використаного газу для абонентів цих компаній будуть надаватись ГК «Нафтогаз України»

Новини 13 січня 2023

ГК «Нафтогаз України» запускає платформу з продажів техніки та приладів tech.gas.ua

Починаємо цей рік з нового диджитал сервісу для українців від Нафтогаз!

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» залишається надійним постачальником блакитного палива для більшості українців. 

Закрити

  Закрити

  Letter

  Закрити

  Viber

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Viber на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Viber вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у Public Accounts з мобільного

  Telegram

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Telegram на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Telegram вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у аккаунті у Telegram з мобільного