ГК «Нафтогаз України» звернулася до АМКУ та правоохоронних органів щодо порушення прав інтелектуальної власності

Новини 14 квітня 2021

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» (ГК «Нафтогаз України») звертає увагу клієнтів, що не має жодного відношення до діяльності компанії ТОВ «Нафтогаз Постачання». 

ГК «Нафтогаз України» є частиною державної Групи Нафтогаз і працює у сфері постачання газу з 2017 року. Нашу компанію обрали своїм постачальником газу уже понад 900 тис. домогосподарств у різних областях Україні завдяки якісному сервісу та одним із найвигідніших цін на газ на українському ринку. Зокрема у квітні 2021 року ціна газу в рамках тарифного плану «Місячний» від ГК «Нафтогаз України» дорівнює 6,86 грн/куб.м із ПДВ, без вартості розподілу (доставки). 

Натомість, попри схожість назв, ТОВ «Нафтогаз Постачання» є приватною компанією, створеною наприкінці 2020 року. Хоча компанія зареєстрована у Києві, обслуговує вона переважно клієнтів у Кременці Тернопільської області. При цьому, ціни на газ від цього постачальника вищі за ціни ГК «Нафтогаз України», зокрема у квітні – на 15%.

Спілкування представників ГК «Нафтогаз України» з клієнтами у місті Кременець та їхні свідчення підтверджують: схожість назв спричиняє плутанину двох різних компаній.

ГК «Нафтогаз України» висловлює побоювання щодо можливих маніпуляцій під час підключення клієнтів. З цієї причини компанія звернулася до Антимонопольного комітету України (АМКУ) та правоохоронних органів щодо порушення прав інтелектуальної власності, а саме неправомірного та безпідставного використання торговельної марки, яка належить ТОВ «Газопостачальній компанії «Нафтогаз України» на підставі свідоцтва на торговельну марку №284247. Компанія не надавала іншому постачальнику жодних дозволів на використання ані торговельної марки, ані своїх фірмових найменувань. Тому використання у своїй назві та в доменному імені позначень «Нафтогаз»,  ідентичних з фірмовим найменуванням та торговельною маркою ГК «Нафтогаз України», є неправомірним. Більше того, з огляду на те, що ТОВ «Нафтогаз Постачання» здійснює діяльність на ринку природного газу так само, як і «ГК «Нафтогаз України», використання фонетично подібної назви вводить клієнтів в оману щодо компанії, яка є постачальником природного газу.

Нагадаємо, з 1 лютого 2021 року 12 тис. домогосподарств у місті Кременець та прилеглих населених пунктах Тернопільської області залишилися без постачальника: ДП «Кременецьке УПРГ» через невиконання вимог Кодексу газотранспортної системи припинило постачати газ своїм побутовим клієнтам. За Правилами постачання природного газу, цих клієнтів тимчасово обслуговуватиме постачальник «останньої надії» (ПОН) – ГК «Нафтогаз України». Це вже третій випадок, коли жителі Кременця опиняються без ринкового постачальника. У жовтні минулого року містяни вже отримували газ за рахунок ПОН. Зазначимо також, що Кременецьке УПРГ є державною компанією, 100% якої належить Міністерству енергетики та вугільної промисловості України.

Протягом лютого та березня компанія ТОВ «Нафтогаз Постачання» активно приєднувала клієнтів у своєму офісі в Кременці, який відкрила у будівлі та на території місцевого оператора газорозподільних мереж (ГРМ) – ДП «Кременецьке УПРГ». За свідченнями жителів Кременця, клієнтів, які зверталися до оператора ГРМ з питанням заключення договорів з новим постачальником, спрямовували до офісу ТОВ «Нафтогаз Постачання».

«ГК «Нафтогаз України» як компанія, яка є лідером на ринку та пропонує одні з найнижчих цін, неодноразово зверталася до цього оператора ГРМ з пропозицією щодо співпраці, а саме – щодо організаційної допомоги зі збору заяв від клієнтів, охочих приєднатися до ГК «Нафтогаз України». Така співпраця, наприклад, є дуже ефективною у Херсонській області, де клієнтів так само обслуговує ПОН і де вони можуть подати заявку на приєднання в сервісних центрах місцевого оператора ГРМ. Така співпраця значно би спростила для мешканців області процес підключення до ринкового постачальника. Проте ДП «Кременецьке УПРГ» співпрацювати відмовилося», – наголошує директор ГК «Нафтогаз України» Максим Рабінович.

Наголошуємо, що клієнти, яких обслуговує постачальник «останньої надії», не стають автоматично комерційними клієнтами ГК «Нафтогаз України». ПОН – це лише тимчасове рішення для уникнення перебоїв з газопостачанням. Порівняно з підключенням клієнтів до ГК «Нафтогаз України» на комерційних умовах, ціна для клієнтів ПОН є вищою, а сервіси компанії є доступними лише частково з огляду на відсутність необхідної інформації про клієнтів постачальника «останньої надії». 

Якщо клієнт бажає підключитися до ГК «Нафтогаз України» як до ринкового постачальника, щоб отримувати газ за однією з найкращих цін та скористатися усіма сервісними перевагами, необхідно подати заявку на приєднання. 

Зробити це можна онлайн – на сайті gas.ua або у веб-версії Приват24, а також офлайн – у відділеннях Ощадбанку та банку ПУМБ.  Для приєднання до ГК «Нафтогаз України» клієнту необхідно заповнити коротку форму та надати мінімальний перелік документів: паспорт (лише за умови подачі заявки у відділеннях банку), ІПН, документ про право власності на житло та згоду співвласника, якщо право власності оформлено на кількох співвласників житла, а також надати свій EIC-код (16-значний персональний газовий номер об’єкта).

ГК «Нафтогаз України» звертає увагу клієнтів і просить бути уважними, приєднуючись до ринкового постачальника. Заповнюючи та підписуючи заяву-приєднання, яку пропонують консультанти поза партнерською мережею ГК «Нафтогаз України», зверніть увагу на точну юридичну адресу та назву компанії, клієнтом якої ви стаєте, на вартість природного газу. У разі виникнення додаткових запитань щодо підключення до ГК «Нафтогаз України» радимо звертатися до нашого контакт-центру за номерами телефонів: +38 066 300 28 88, +38 098 300 28 88, +38 093 300 28 88.

Поділитися в соцмережах:

Актуально

Закрити

  Закрити

  Letter

  Закрити

  Viber

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Viber на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Viber вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у Public Accounts з мобільного

  Telegram

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Telegram на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Telegram вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у аккаунті у Telegram з мобільного