Коли потрібно платити за газ?

Робота ринку 14 травня 2020

Сьогодні побутові споживачі газу платять за ресурс після його використання. Ціна на газ, яку газопостачальні компанії отримують у НАК «Нафтогаз України», стає відома тільки наприкінці місяця споживання. Так передбачено урядовою постановою, яка регламентує порядок визначення ціни на газ для населення в період дії ПСО (постачання газу населенню на спеціальних умовах). Тож Нафтогаз спочатку відпускає газ газопостачальним компаніям для потреб населення, а вже потім дізнається, скільки цей газ коштуватиме.

Згодом, у клієнтів газопостачальних компаній можуть з'явитися й інші варіанти оплати: передплата, оплата рівними частинами впродовж року тощо. Але це буде тільки після того, як закінчиться ринкове регулювання – режим ПСО.

Наступний місяць

З 1 по 5 число кожного місяця люди, які використовують газ для приготування їжі, підігріву води та індивідуального опалення, мають передавати у газові компанії показники лічильників. Тож тільки на початку поточного місяця газові компанії дізнаються, скільки газу використав абонент у попередньому місяці.

Після 5 числа всі дані про спожитий газ акумулюються у регіонального оператора ГРМ (облгазу). Якщо людина не передала показники лічильника вчасно, то облгаз нараховує їй споживання по нормам.

Якою може бути платіжка

Далі підтверджені дані про обсяги спожитого газу кожного абонента облгаз передає в газопостачальну компанію (газзбут). Постачальники формують платіжки на основі даних про спожитий газ.

В електронному вигляді остаточні розрахунки готові в середині місяця. Тож після 12 числа починається підготовка до друку паперових версій платіжок, які у 20-х числах місяця отримують клієнти.

Разом з тим, Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» пропонує клієнтам не чекати на паперову платіжку, а використовувати онлайн-сервіси. Перевірити нарахування за спожитий газ можна в особистому кабінеті my.gas.ua та у чат-боті GASUA  у Viber та Telegram.

Коли сплачувати за газ

В онлайн-сервісах компанії клієнт може перевірити кожну стадію нарахування коштів за спожитий газ. Після передачі показників лічильника з 1 по 5 число місяця стан рахунку змінюється. Це можна перевірити у відповідному розділі в особистому кабінеті та у чат-боті. З’являється розрахунковий борг – сума нарахувань за газ, яку компанія робить на основі даних про споживання, які їй надав абонент.

Після 12 числа облгаз надає газопостачальній компанії підтверджені дані про споживання (у більшості випадків вони співпадають з тими, які передає споживач). Відбувається звірка та змінюється стан рахунку – якщо все сплачено вірно, то у абонента буде нульовий баланс.

Якщо клієнт вирішить оплатити за газ після 12 числа, то фактичний стан рахунку зміниться одразу.

Що робити, якщо паперова платіжка не прийшла

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» цінує час своїх клієнтів та природні ресурси. Тому, якщо клієнт оплачує спожитий газ до 12 числа, ми не надсилаємо паперову платіжку. Разом з тим, якщо клієнт знає, що не платив за газ, а платіжка наприкінці місяця не прийшла, то потрібно з’ясувати, скільки нараховано за спожитий ресурс. Точну суму до сплати можна дізнатися в особистому кабінеті my.gas.ua, у чат-боті GASUA (Viber та Telegram) або у  нашому контакт-центрі. Зв’язатися із спеціалістами можна за телефоном: 0800-215-515 (в робочі дні з 08:00 до 19:00, в суботу - з 09:00 до 19:00).

Компанія приділяє увагу розвитку онлайн-сервісів саме тому, що це зручно для клієнтів. В особистому кабінет my.gas.ua платіжки ніколи не губляться, як це може статися з паперовими рахунками. До того ж в особистому кабінеті можна не тільки дізнатися суму до сплати, але й оплатити. В будь-який день тижня та час доби. Не потрібно йти в банк, стояти в чергах. До того ж, в особистому кабінеті можна відмовитися від отримання паперової платіжки і внести свій вклад у збереження природних ресурсів.

Поділитися в соцмережах:

Актуально

ПОН 02 вересня 2021

«Полтавагаз збут» удруге припиняє постачати газ клієнтам

з 1 вересня ТОВ «Полтавагаз збут» припинило постачати газ своїм клієнтам. Відучора ці споживачі отримують газ за рахунок тимчасового механізму страхування побутових споживачів. Надалі для безперебійного газопостачання колишні клієнти «Полтавагаз збут» мають обрати та підключитися до ринкового постачальника.

Енергоефективність 28 серпня 2021

ГК «Нафтогаз України» реалізувала можливість кредитування купівлі та встановлення енергоефективного газового обладнання

ГК «Нафтогаз України» спільно з партнерами пропонує вигідні та зручні кредити для модернізації системи опалення у квартирах та будинках побутових клієнтів – споживачів газу. 

Новини 26 серпня 2021

Перейшовши від постачальника «останньої надії» до ГК «Нафтогаз України», українці економлять 34% на платежах за газ

Побутові споживачі природного газу, яких обслуговує постачальник «останньої надії» (ПОН) і які приєднаються до Газопостачальної компанії «Нафтогаз України», мають можливість економити майже 34% на платежах за газ у вересні.

  Letter

  Viber

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Viber на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Viber вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у Public Accounts з мобільного

  Telegram

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Telegram на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Telegram вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у аккаунті у Telegram з мобільного