У червні з річним тарифним планом «Фіксований» клієнти ГК «Нафтогаз України» економлять понад 30% у порівнянні з «Місячним»

Новини 17 червня 2021

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» (ГК «Нафтогаз України») розрахувала ціну у рамках тарифного плану «Місячний» у червні, враховуючи поточну ситуацію на ринку. Місячна цінова пропозиція відображає загальну тенденцію зростання цін на газ як на українському, так і на глобальному ринках, і є індикативною. Ціна «Місячного» підтверджує ефективність річного тарифного плану «Фіксований», ціль якого – захистити клієнтів від цінових коливань на ринку. Так, ціна газу у тарифному плані «Місячний» у червні становить 11,94 грн/куб.м, у той час як клієнти ГК «Нафтогаз України» у рамках річного тарифного плану «Фіксований» мають одну з найвигідніших цін на газ – 7,96 грн/куб.м. Наголошуємо, підключення до тарифного плану «Місячний» відбувається лише за бажанням клієнта. За замовчуванням усі клієнти ГК «Нафтогаз України» обслуговуються за річним тарифним планом «Фіксований».

Ціна на газ у тарифному плані «Місячний» обумовлена ситуацією на європейському ринку, де ціни на газ є одними з найвищих за останні 4-5 років, і станом на початок червня продовжували зростати. Зазначимо, що ціни на газ в Україні завжди корелюються з цінами на європейських хабах, оскільки наша країна інтегрована в європейський газовий ринок з 2015 року. Україна імпортує 30% від загальних обсягів споживання, тому ціни на газ формуються, виходячи з динаміки цін на європейських торгових майданчиках. У середньому на початок червня ціни на газ у Європі сягали 25,9 євро/МВт-год, що трохи більше 270 доларів за тисячу кубометрів. Це зумовлено коливаннями цін на енергоринках, через те, що Російська Федерація штучно обмежує поставки газу з метою створення тиску для завершення будівництва газогону «Північний потік-2». Також на зростання цін впливає кон’юнктура глобальних ринків, зокрема, високі ціни на скраплений природний газ в азіатському регіоні. Для прикладу, на кінець травня ціни на газ в Китаї зросли на 11% до попереднього місяця і на 43% в порівнянні з травнем минулого року. Відтак високі ціни на газ у Китаї та азіатському регіоні в цілому створюють сильну конкуренцію серед постачальників.

У червні ГК «Нафтогаз України» пропонує клієнтам «Фіксований» та «Місячний» тарифні плани. У клієнтів Газопостачальної компанії, які підключили тарифний план «Річний» у минулому році, умови не змінюються, як і ціна на газ, яка зафіксована умовами укладеного договору і терміном до його завершення. Також компанія працює над тим, щоб у липні презентувати нову пропозицію на ринку – сезонний тарифний план з можливістю оплати рівними частинами.

Нагадаємо, що відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, компанія ГК «Нафтогаз України» з 1 травня 2021 року автоматично перевела клієнтів на річний тарифний план «Фіксований». Тобто для побутових клієнтів ціна на газ зафіксована на рік та не змінюється навіть за умов підвищення цін на європейських хабах і сезонних коливань. ГК «Нафтогаз України» встановила своїм клієнтам одну з найвигідніших цін на газ з 1 травня 2021 року і до 30 квітня 2022 року – 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки). Річні тарифні плани ― це ринковий спосіб забезпечити населенню страховку від сезонних цінових коливань. Фіксовані цінові пропозиції постачальників захищають населення, але при цьому зберігають конкуренцію на ринку газу.

Поділитися в соцмережах:

Актуально

Закрити

  Закрити

  Letter

  Закрити

  Viber

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Viber на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Viber вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у Public Accounts з мобільного

  Telegram

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Telegram на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Telegram вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у аккаунті у Telegram з мобільного