У липні ГК «Нафтогаз України» пропонує своїм клієнтам єдину ціну — 7,96 грн за кубометр газу

Новини 08 липня 2021

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» (ГК «Нафтогаз України») з 1-го липня призупинило дію тарифного плану «Місячний» з огляду на те, що компанія не отримує заявки на зміну тарифного плану і станом на сьогодні не бачить потенційної вигоди в переході клієнтів на обслуговування за умовами «Місячного».

Відповідно у липні ГК «Нафтогаз України» пропонує своїм комерційним клієнтам єдину ціну — 7,96 грн за куб. м (з ПДВ, без вартості розподілу/доставки) у рамках річного тарифного плану «Фіксований», яка є однією з найнижчих на ринку. Також компанія продовжує роботу над сезонною пропозицією для побутових клієнтів. У клієнтів Газопостачальної компанії, які підключили тарифний план «Річний» у 2020 році, ціна та умови залишаються незмінними до завершення укладеного договору.

Ціна на природний газ для клієнтів постачальника «останньої надії» (ПОН) у липні становить 11,05 грн за куб. м (з ПДВ, без вартості розподілу/доставки). Станом на початок липня 2021 року ГК «Нафтогаз України» як ПОН обслуговує понад 600 тис. домогосподарств у Донецькій, Херсонській, Полтавській, Житомирській, Запорізькій та Тернопільській областях. Наголошуємо, що Газопостачальна компанія не встановлює ціну для клієнтів ПОН: ціна вираховується щомісячно за спеціальною формулою, розробленою у рамках Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника «останньої надії», затвердженого постановою КМУ від 30.09.2015 № 809. Формула враховує певні ризики для постачальника «останньої надії», фактичні ціни природного газу на європейських газових хабах, поточний обмінний курс гривні до євро та низку інших актуальних ринкових чинників. Клієнти ПОН надалі мають обрати ринкову газову компанію та заключити з нею договір, щоб отримати вигіднішу ціну на газ.

Нагадаємо, з 1 травня 2021 року, відповідно до постанови НКРЕКП, усі постачальники автоматично перевели своїх клієнтів на нові річні тарифні плани, фіксуючи ціну з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року. Для комерційних побутових клієнтів, які подали заявку та приєдналися до ГК «Нафтогаз України», ціна не змінюється протягом 12 місяців навіть за умов підвищення цін на європейських хабах і сезонних коливань.

Цінові пропозиції тарифного плану «Місячний» є індикативними і обумовлені ситуацією на європейському ринку, де зараз ціни на газ є рекордно високими за останні 13 років. Станом на початок липня ціни на природний газ у Європі продовжили свою тенденцію до зростання і в середньому збільшилися на майже 14% у порівнянні з попереднім тижнем — з 31,8 євро/МВт-год до 36,2 євро/МВт-год. До причин у вигляді слабкого забезпечення ринку газом на фоні технічного обслуговування газопроводів та високої конкуренції на скраплений газ, додалися ще декілька не менш важливих факторів. Серед них: відмова «Газпрому» забронювати додаткові потужності для транзиту газу через Україну, планові відключення газопроводів «Ямал» та «Північний потік», а також початок основних технічних робіт на газопроводах Норвегії.

Зауважимо, що підключення до тарифного плану «Місячний» відбувалося лише за бажанням клієнта. І станом на початок липня ГК «Нафтогаз України» не обслуговувала жодного клієнта на умовах тарифного плану «Місячний».

Станом на сьогодні ГК «Нафтогаз України» постачає газ вже 13% роздрібного ринку в Україні — 1,6 млн побутових клієнтів (разом із клієнтами постачальника «останньої надії»). Подати заявку на приєднання до ГК «Нафтогаз України» можна кількома зручними способами: онлайн — на сайті gas.ua або у веб-версії Приват24; офлайн — у мережі ПУМБ, Ощадбанку, ТАСКОМБАНК, через мережу агентів СГ «ТАС», а також у відділеннях Нової пошти у Полтавській області. Для оформлення заявки клієнту потрібно заповнити коротку форму та надати кілька документів: паспорт, ІПН, документ про право власності на житло та згоду співвласника, якщо право власності оформлено на кількох співвласників житла, а також вказати EIC-код (16-значний персональний газовий номер об’єкта).

Поділитися в соцмережах:

Актуально

Закрити

  Закрити

  Letter

  Закрити

  Viber

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Viber на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Viber вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у Public Accounts з мобільного

  Telegram

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Telegram на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Telegram вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у аккаунті у Telegram з мобільного