ГК «Нафтогаз України» оголосила ціни на газ для клієнтів ПОН у червні

Новини 02 червня 2021

У червні ціна на природний газ для клієнтів постачальника «останньої надії» (ПОН) становитиме 11,59 грн з ПДВ, без вартості розподілу (доставки). За результатом урядового конкурсу саме Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» виконує функцію ПОН – тимчасового страхового механізму для забезпечення безперебійного газопостачання клієнтам, які раптово втратили постачальника. Станом на кінець травня 2021 року ГК «Нафтогаз України» як ПОН обслуговує понад 500 тисяч домогосподарств.

Наголошуємо, що ГК «Нафтогаз України» не встановлює ціну для клієнтів ПОН. Ціна на газ у рамках тарифного плану постачальника «останньої надії» ― «Надійний» ―  вираховується на щомісячній основі за спеціальною формулою, яка була розроблена у рамках Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника «останньої надії», затвердженого постановою КМУ від 30.09.2015 № 809. Формула ціни для клієнтів ПОН враховує певні ризики для постачальника, фактичні ціни природного газу на європейських газових хабах, поточний обмінний курс гривні до євро та низку інших актуальних ринкових чинників.

Для комерційних побутових клієнтів (які подали заявку та приєдналися до газопостачання від ГК «Нафтогаз України») ціна зафіксована на рік та не змінюється навіть за умов підвищення цін на європейських хабах і сезонних коливань. Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, компанія ГК «Нафтогаз України» з 1-го травня 2021 року автоматично перевела клієнтів на новий річний тарифний план ― «Фіксований». Компанія запропонувала своїм клієнтам одну з найвигідніших цін на газ серед постачальників на ринку ― ціна на блакитне паливо, яку компанія встановлює з 1 травня 2021 року і до 30 квітня 2022 року, дорівнює 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки).

Річні тарифні плани ― це ринковий спосіб забезпечити населенню страховку від сезонних цінових коливань. Фіксовані цінові пропозиції постачальників захищають населення, але при цьому зберігають конкуренцію на ринку газу. Нині ГК «Нафтогаз України» зосередилася виключно на «Фіксованому» тарифному плані, щоб зберегти позицію цінового лідера. Компанія працює над тим, щоб у червні презентувати нові пропозиції на ринку – сезонні тарифні плани та газові пакети.

Станом на кінець травня ГК «Нафтогаз України» обслуговує вже 13% ринку – 1,5 млн домогосподарств, включно з клієнтами ПОН. Клієнти ПОН надалі мають обрати ринкову газову компанію та заключити з нею договір, щоб отримати вигіднішу ціну на газ. Станом на сьогодні в Україні газ побутовим клієнтам постачають понад 50 компаній. Порівняти їхні ціни та тарифні пропозиції можна на онлайн-ресурсах «ГазПравда», «Газотека» або ж зателефонувавши обраній газовій компанії. Наприклад, подавши заявку та заключивши договір із ГК «Нафтогаз України», клієнти ПОН отримають на 30% вигіднішу ціну на газ.

Нагадуємо, подати заявку на приєднання до ГК «Нафтогаз України» можна кількома зручними способами: онлайн – на сайті gas.ua або у веб-версії Приват24; офлайн – у відділеннях банку ПУМБ, Ощадбанк, ТАСКОМБАНК, а також через мережу агентів Страхової групи «ТАС».

Для оформлення заявки клієнту потрібно заповнити коротку форму та надати кілька документів: паспорт, ІПН, документ про право власності на житло та згоду співвласника, якщо право власності оформлено на кількох співвласників житла, а також вказати EIC-код (16-значний персональний газовий номер об’єкта).

Перелік регіонів ПОН можна перевірити на офіційному сайті ГК «Нафтогаз України» або зателефонувавши до контакт-центру компанії:

+38 066 300 28 88,

+38 098 300 28 88,

+38 093 300 28 88

Поділитися в соцмережах:

Актуально

Закрити

  Закрити

  Letter

  Закрити

  Viber

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Viber на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Viber вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у Public Accounts з мобільного

  Telegram

  Перейдіть за посиланням для того, щоб встановити Telegram на Ваш комп’ютер, або почати спілкування, якщо Telegram вже встановлено.

  Відскануйте QR-код за допомогою мобільного телефону, щоб почати комунікацію у аккаунті у Telegram з мобільного